Wpisy

 • sobota, 21 grudnia 2013
  • Geralt z Rivii prawie jak żywy

   Nie ma wiele gier na rynku, które wśród polskich miłośników powodują aż takie zainteresowanie jak wypuszczona na rynek w 2007 roku gra Wiedźmin. Jest to produkcja polskiej firmy CD Projekt Red, która na tapetę wzięła prozę Andrzeja Sapkowskiego. Saga Wiedźmin jest kultowa pośród miłośników literatury fantastycznej.

   Niezwykłe przygody

   Przygody Geralta z Rivii tytułowego Wiedźmina powodowały wypieki u rzeszy fanów. Kiedy więc pojawiła się gra oparta na sadze, nic dziwnego, że wywołała takie poruszenie. Wiedźmin jest grą fabularną, w której Wiedźmin – mutant zajmuje się likwidacją potworów na zamówienie ludzi. Geralt wygląda jak człowiek, czuje jak człowiek, ale posiada moce, dzięki czemu może się podejmować zleconych prac.

   Fabuła gry wciąga od pierwszej klatki, trudno się oderwać od komputera. Do tego, jeśli weźmie się pod uwagę doskonałe efekty wizualne i dźwiękowe, jakie otrzymuje gracz, nie może dziwić, że gra znalazła wielu miłośników nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie zajmując czołowe miejsca na rankingach sprzedaży.

   Ciekawa strona o Euro Truck Simulator 2:

   ETS 2 Mody

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Geralt z Rivii prawie jak żywy”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zap20
   Czas publikacji:
   sobota, 21 grudnia 2013 16:05
 • środa, 18 grudnia 2013
  • Fenomen ziemniaka – Pou

   Nie ma chyba żadnego tabletu czy smartfonu z systemem Android, na której by go nie było. Pou, mały ziemniak króluje, zaraził swoją prostotą niemal wszystkich użytkowników tych popularnych urządzeń. Jaki jest na to przepis, co sprawia, że ta mała masa przypominająca nieco ziemniaka zauroczył miliony graczy? Pou pojawił się wprawdzie nie tak dawno, jednak za swojego protoplastę może wskazać tamagotchi – japońską zabawkę, która w połowie lat 90 ubiegłego wieku zdobyła miliony użytkowników.

   Pou

   Proste dewizy

   Zasada działania jest bardzo prosta – użytkownik jest opiekunem małego stworzenia, o które trzeba dbać. Gra oparta jest o prostą znajomość ludzkiej psychiki - chęci opieki nad słabsza istotą, która sama sobie nie da rady w swoim świecie.

    Oczywiście za pomoc otrzymuje się nagrodę, co dodatkowo podnosi nasze morale, jednak, jeśli nie będziemy się nim opiekować, wówczas Pou zaczyna chorować, a to z kolei wywołuje poczucie winy. Gra jest w swojej prostocie genialna, nic dziwnego, że w tak krótkim czasie zdobyła tak wielu fanów na całym świecie.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zap20
   Czas publikacji:
   środa, 18 grudnia 2013 18:15
 • sobota, 14 grudnia 2013
  • 7. Assasins Creed IV pod czarną flagą

   Assasin's Creed IV

   Jeśli ktoś zakończył przygodę z Assasins Creed na pierwszych dwóch częściach mógł być zdziwiony, że kolejna rozgrywa się w czasach kolonizacji Ameryki. Jednak i to można było przełknąć, ale pomysł, żeby rozgrywkę przenieść na statek piracki, wydawał się już pomysłem nie do przełknięcia.

   Ale jak to bywa z genialnymi pomysłami i tym razem udało się połączyć klimaty rodem z Piratów z Karaibów z przygodami cichego zabójcy, jakiego wielu zna z poprzednich części Assasins Creed. Głównym bohaterem jest tym razem urodzony w Walii młody mężczyzna nazwiskiem Edward Kenway, którego żądza posiadania majątku wygnała na morze.

   Początkowo zaciągnął się, jako marynarz we flocie królewskiej, jednak szybko zrozumiał, że jego przeznaczeniem jest pirackie rzemiosło. Scenariusz gry jest wciągający, ale najciekawsze są zmiany w mechanice gry. Wszystkie czynności zmierzające do usunięcia wroga, czy przemieszczenia się niepostrzeżenie z miejsca na miejsce jest dopracowane w każdym szczególe. Ale niektórzy mogą się czuć rozczarowani, gdyż nie ma w tej grze żadnych innowacji, jeśli chodzi techniki walki.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „7. Assasins Creed IV pod czarną flagą”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zap20
   Czas publikacji:
   sobota, 14 grudnia 2013 15:00
  • 6. Tomb Rider 2013

   Tomb Raider 2013

   Co należy zrobić, jeśli nie ma się pomysłu na nową grę – trzeba odświeżyć starą sprawdzoną grę i zaprezentować w ulepszonej wersji, albo wypuścić prequell i na pewno się ona sprzeda?

   Nie wiadomo, czy właśnie tak chciało zrobić szefostwo firmy Crystal Dynamics, wypuszczając kolejną odsłonę znanej już od przeszło dwudziestu lat serii. Najnowsza gra z tej serii jest to prequell serii, dzięki czemu gracz może się wcielić w Larę Croft z młodych czasów. Akcja rozpoczyna się z chwilą, kiedy na bezludnej na pierwszy rzut oka wyspie ląduje młoda Lara Croft, po tym jak potężny sztorm rozbija statek, na którym podróżowała.

   Inne ciekawe recenzje

   Niebezpieczna przygoda

   Celem jest przeżycie na pełnej niebezpieczeństw wyspie położonej niedaleko Japonii. Fabuła wciąga, ale już po chwili można się przekonać w odróżnieniu od poprzednich gier, gracz ma do czynienia z rozgrywką liniową, ale to nie przeszkadza w dobrej zabawie. Wręcz przeciwnie nie ma nic lepszego jak obserwowanie jak młoda dziewczyna zmienia się pod wpływem zagrożeń, które czyha z każdej niemal strony. Gra jest warta zakupu i poświęcenia jej paru godzin.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   zap20
   Czas publikacji:
   sobota, 14 grudnia 2013 14:46

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa